1. Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole: l4e0Kgb

  2. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
    Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Úspory

Hlavním důvodem, proč si člověk pořizuje solární ohřev vody je úspora energie. Vzhledem k relativně vysoké investici je toto kritérium velmi důležité. Základem je, že zařízení není perpetum mobile a v zimě jeho výkon klesá takřka k nule. Jestliže Vám někdo tvrdí, že v zimě funguje není to scela pravda. Ano, funguje jestliže je –20°C venkovní teploty a sluníčko svítí jako u moře. Ale kolik takových dní v zimě je? Málo.

Proto se obecně udává, že solární ohřev vody ušetří až 70% ročních nákladů na energie. Toto procento je však ovlivňováno více vlivy, proto není možné ho určit přesně. Závisí na klimatických podmínkách (něco jiného je jížní Morava nebo severní Čechy), dále na sklonu kolektoru, účinnosti kolektoru, účinnosti výměníku v nádrži, odběru a hlavně na nastavení. Zařízení totiž nemusí jen šetřit ale může i prodělávat. Jestliže je špatně nastavené, laik to nepozná (až za 3 měsíce na faktuře) a zařízení vyrábí v noci teplou vodu za pomocí elektrické spirály a přes den nemá sluníčko co dělat. 

Příklad

4členná rodina, původní zdroj ohřevu – el.boiler, 125 l, spirála 2000W, doba ohřevu – 6 hodin/denně,
roční náklady 4 (min. 3,8 hod - doba ohřevu boileru) x 2 (kw) x 365 x 4,5 (cena za kWh/průměr) = 13140,- Kč /rok

Roční úspora 70% 9.200,- Kč / rok
Investice 75.000,- Kč
Návratnost (roční nárust cen 6%) 6,5 let

Návratnost je 6,5 roku, ale pozor! To je případ 4 členné rodiny, s ubývajícím počtem osob v domácnosti se prodlužuje doba návratnosti.

Volejte ZDARMA !

800 900 370

Florian tepelná technika s.r.o.

Denisova 85
Teplice, 415 03