Rady při výběru kotle

 • Výběr a nákup kotle

  Výběr a nákup kotle

  Vybrat si ten nejvhodnější kotel, který by měl sloužit desítky let není vždy jednoduché. Kotel musí splňovat mnoho požadavků. Při vlastním nákupu kotle je důležité být obezřetný a zjistit si, co nejvíce informací o kotli a i o jeho prodejci.
 • Obsluha a provoz kotle

  Obsluha a provoz kotle

  Správným provozováním a pravidelnou údržbou kotle se může prodloužit jeho životnost. K doporučením správné obsluhy a údržby patří dodržování několika zásad. Rozdíl v životnosti mezi dodržováním a nedodržováním těchto zásad může být až 20 let.
 • Palivo

  Palivo

  K dosažení vysoké účinnosti a dlouhé životnosti kotle je důležité používání správného paliva. Výhřevnost jednoho druhu paliva nemusí být vždy stejná. Je závislý na místě naleziště, na vlhkosti paliva, na druhu dřeva apod.
 • ČSN EN 303-5 a další

  ČSN EN 303-5 a další

  Běžně se účinnost kotlů pohybuje v rozmezí 75 % až 85 %. Kotle s účinností přes 90 % jsou dosud spíše výjimkou. Účinnost kotle nemůže být 100 %, přestože někteří obchodníci s kondenzačními kotli ve svých propagačních materiálech uvádějí účinnost 105%.

Nezávislá poptávka - cena včetně montáže zde:

 1. Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole: ti2Ixs6Fw1

 2. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
  Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Volejte ZDARMA !

800 900 370

Florian tepelná technika s.r.o.

Denisova 85
Teplice, 415 03