Co byste měli vědět než si tepelné čerpadlo objednáte

Při jakých venkovních teplotách je schopno TČ pracovat?

Tepelná čerpadla typu vzduch/voda jsou schopna fungovat a pracovat až do teploty okolního venkovního vzduchu -20°C. V případě, že je čerpadlo využíváno v systému s kombinací se stěnovým nebo podlahovým vytápěním, je schopno pracovat až do -25 °C.

Hlučnost

Co se týká hlučnosti Tepelného čerpadla , není třeba se obávat zvýšené hladiny hluku a snížení uživatelského komfortu, neboť lze obecně říci, že hlučnost TČ (resp. části umístěné v domě) je srovnatelná s hlučností, kterou generuje větší mraznička. Hlučnost venkovních jednotek je ve dne ve vzdálenosti zhruba pěti metrů už prakticky neslyšitelná.Tepelná čerpadla Florian obsahují zvukovou izolaci a součástí ventilatoru FULIHUA je unikátní nylonová vrtule, uložena v nízkošumivém AlMg motoru.Hlučnost tepelných čerpadel je menší než udává norma (viz technické data).

Vhodnost pro podlahové topení nebo radiátory

Tepelné čerpadlo je vhodné pro radiatory I pro podlahové topení.Vzhledem k tomu, že podlahové vytápění pracuje s nízkými teplotami topné vody, je tím pádem tento druh vytápění o něco výhodnější než radiatory.

Nutnost akumulační nádrže

Akumulační nádrž se používá hlavně tam, kde otopná soustava nedisponuje dostatečným objemem vody nebo tehdy, jsou-li otopná tělesa osazena termostatickými hlavicemi.Pořízení a použití akumulační nádrže není pro provoz TČ nezbytně nutné, ale spíše výhodné.

Komponenty - jejich důležitost

Pro zajištění správného chodu potřebuje tepelné čerpadlo řadu důležitých komponentů (regulaci, bivalentní zdroj, oběhová čerpadla, trojcestný ventil, atd.). To vše ovlivňuje investici vloženou do tepelného čerpadla a jeho návratnost. Florian tým Vám s tepelným čerpadlem dodává pouze značkové komponenty.Jako jsou např.kompresor COPELAND, expanzní ventil EMERSON, čtyřcestnný ventil SAGInoMIYA, ventilator FULIHUA a tlakoměr FUCO. U externích komponentů nabízí nádrže DRAŽICE nebo oběhová čerpadla Grunfos apod.

Jen solidní výrobce vám zabezpečí kompletní dodávku značkových komponent.
Naše společnost je a vždy byla solidním partnerem!

Chcete nabídku včetně montáže - ihned?

  1. Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole: x3Vl7n5Ihx

  2. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
    Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Volejte ZDARMA !

800 900 370

Florian tepelná technika s.r.o.

Denisova 85
Teplice, 415 03