1. Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole: vb9Hlf9Bh2

  2. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
    Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Průkaz energetické náročnosti budovy

Kupujete dům? Budete stavět nebo prodávat? A znáte ten obrázek s těmi barevnými čárami? Asi byste měli vědět, že pro férovost realitního trhu zavedla vláda tzv. Průkaz energetické náročnosti budovy, nebo-li energetický průkaz. Je vydefinován zákonem č. 177/2006 Sb. a slouží pro rozpoznání domu, který má levný provoz na energie nebo naopak je dráhý na provoz.

Energetická náročnost budovy je výpočet celkové roční dodané energie v GJ potřebné na vytápění, větrání, chlazení, klimatizaci, přípravu teplé vody a osvětlení při jejím standardizovaném užívání bilančním hodnocením.

Obsah průkazu energetické náročnosti

Průkaz energetické náročnosti budovy obsahuje protokol prokazující energetickou náročnost budovy a grafické znázornění energetické náročnosti budovy.

Energetická náročnost budovy je rozdělana do klasifikačních tříd A až G, kde jsou také určeny jejich hranice.

Povinnost zpracování průkazu energetické náročnosti

Průkaz energetické náročnosti budovy musí majitel domu přiložit k dokumentaci při:

  • výstavbě nové budovy,
  • při větších změnách dokončených budov s celkovou podlahovou plochou nad 1000 m2, které ovlivňují jejich energetickou náročnost,
  • při prodeji nebo nájmu budov nebo jejich částí v případech, kdy pro tyto budovy nastala povinnost zpracovat průkaz podle předchozích odrážek.

Povinnost vystavit průkaz energetické náročnosti budovy na veřejně přístupném místě v budově mají provozovatelé budov využívaných pro účely školství, zdravotnictví, kultury, obchodu, sportu, ubytovacích a stravovacích služeb, zákaznických středisek odvětví vodního hospodářství, energetiky, dopravy a telekomunikací a veřejné správy o celkové podlahové ploše nad 1000 m2.

Takže až budete kupovat dům, žádejte Průkaz energetické náročnosti budovy.

Chcete kotel 4. třídy? Kotel, kde získáte 60.000,- Kč z kotlíkové dotace - ZDE.

Volejte ZDARMA !

800 900 370

Florian tepelná technika s.r.o.

Denisova 85
Teplice, 415 03