1. Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole: kb2Esk

  2. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
    Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Průběh realizace

1. Výběr Solárního systému – dodavatele

Solární systém si vybíráme dle počtu osob v domácnosti, zda si chceme solárem pomáhat přitápět nebo ohřívat bazénNe vždy je však systém je ekonomicky výhodný, respektivě návratnost investice je příliš dlouhá. Platí zásada, čim vyšší odběr tím rychlejší návratnost. 

Bude určitě výhodné mít solární systém v kempu, kde je provoz nejvyšší v letních měsících, nebo v  6-ti členné domácnosti, kde jsou 2 adolestcentní dcery. 

Kromě technického řešení svých potřeb, by jste měli požadovat i ekonomiku tohoto řešení, tj. Kolik ročně ušetřím, jaká je investice a jaká je návratnost. A jak vybrat doavatelskou firmu?

Neměla by být zdaleka. Když bude problém, aby mohla dorazit velmi rychle. Měla by mít zkušenosti, které doloží nejen teoretickými znalostmi, ale i referencemi. 

Komponenty musí být rozhodně značkové, resp. Od renomovaných firem. Proč? Kdyby náhodou montážní firma zkrachovala, aby po ní měl kdo převzít záruku, popř. Opravit vaše zařízení. 

Poptejte více firem: ! Sledujte jejich ochotu, rychlost reakce, dochvilnost, odbornost už při prvních jednáních. Nechte si udělat více nabídek ! 

Ale srozumitelných, ať jsou rozepsány na váce položek, ať jim rozumíte. Na vše se ptejte! AŤ TOMU ROZUMÍTE ! Ptejte se i na konkurenci, ať něco prozradí navzájem o sobě. 

POZOR ! Přílišnému pomlouvači moc nevěřte. Když už máte více nabídek (ale porovnatelných) přizvěte si někoho na pomoc s výběrem. 

Chtějte zkušenost, slušnost a ochotu od řemeslníků. Chtějte kvalitu, značkovost a výkonnost od výrobků!

2. Řešení 

Každá firma by Vám měla na Vašem domě a dle Vašich potřeb navrhnout řešení. A to ZDARMA. Řešení musí počítat s Vašemi finančními možnostmi, s technickým stavem budovy, vaším životním stylem, Vaší rodinou a také s Vaší budoucností. Někdy se stane, že u Vás namontovat solární ohřev nejde nebo je to nevhodné, neekonomické atd. NEKUPUJETE výrobek-solární set pro ohřev vody, ale ÚSPORY ENERGIE. 

3. Smlouva

Jestliže jste vybrali firmu, kde víte, že to umí, nasleduje smlouva. Než něco zaplatíte resp. Podepíšete, měli byste znát obsah smlouvy. Ta by měla být na první pohled vyvážená, tj. Pro obě strany stejný počet práv i povinností. Smlouva musí zajišťovat termín dodání a sankce při nedodržení, rozsah prací, soupis hlavních komponentů a jejich popis, platbu, nikdy neplatťe předem více než 50% zálohy. Na vše chtějte doklad, ze všech zásadních jednáních chtějte zápis. Smlouvá Vám musí zaručovat, že během instalace nebude navyšovaná svévolně cena. Doporučuji, vemte raději firmu z okolí, bude se snažit si neudělat případnou ostudu. Ostuda je jeden z možných ochranných nástrojů odběratele. V případě nespokojenosti tím stačí pohrozit a firma bude jednat korektněji. Negativní reference v místě působení firmy je velmi nepříjemná.

4. Instalace

Instalace musí být předem domluvena, jak zahájení, tak předběžný časový rozsah. Standartní montáž trvá cca. 1 den. Řemeslnící musí být šetrný nejen k výrobku, ale i k objektu, kde je instalace realizovaná. Musí ctít životní styl investora ( přezouvání, čas na oběd, pořádek, soukromí apod.), chování řemeslníků se řídí pravidly slušného chování. Po montáži nejsou zbytky obalů ani žádný jiný odpad. Rozvody vody, teplonosné kapaliny a kabely jsou vedeny rovně, rovnoběžně a ohyby jsou pravoúhlé. Po instalaci zákazník systém přebírá a to jednak vysvětlením a ústním popisem, proškolením, předáním manualu, podpisem předávacího protokolu a servisní knížky. Zákazník do systému nezasahuje po dobu záruky, jinak se vystavuje, že příjde o záruku.

5. Servis

O “své” zařízení se staráme I po uplynutí záruční lhůty (ptejte se svého obchodního zástupce co je “servisní knížka”. Pro začátek mate navíc  2x servisní prohlídku ZDARMA, kde náš servisní technik provede kontrolu zařízení po technické a ekonomické stránce, a to cca do 3 měsíců od spuštění a rok po spuštění. (K zajištění nejefektivnějšího provozu). Samozřejmě  zajišťujeme záruční i pozáruční servis po celé ČR do 24 hodin

Volejte ZDARMA !

800 900 370

Florian tepelná technika s.r.o.

Denisova 85
Teplice, 415 03