O solárním ohřevu

 • Jak funguje solární ohřev

  Jak funguje solární ohřev

  Solární kolektor mění sluneční energii na teplo. To se pak pomocí teplonosné kapaliny přenáší do akumulační nádrže (solární zásobník-tepelný výměník), kde se akumuluje. Tepelný výměník předává teplo užitkové vodě a ta je pak rozváděna po objektu pomocí oběhových čerpadel.
 • Užitečné informace

  Užitečné informace

  Co byste měli vědět o solárním ohřevu vody. Kdy má sluneční energie nejvyšší výkon, kolik peněz stojí investice do sestavy, montáže a ostatních příslušenství. Dozvíte se, jaká je životnost solárních kolektorů, jak se instalují a kolik uspoříte díky novému energetickému systému.
 • Druhy solárních kolektorů

  Druhy solárních kolektorů

  Na trhu je dnes již k výběru mnoho různých typů solárních kolektorů. Rozdíl mezi nimi je v provedení, dosažené účinnosti a samozřejmě také v ceně. Dozvíte se například jaký je rozdíl mezi solárním kolektorem a solárním panelem a spoustu dalších užitečných informací.
 • Druhy akumulačních nádrží

  Druhy akumulačních nádrží

  Slouží k ukládání a k akumulaci přebytečného tepla od jeho zdroje. Zdrojem je buď kotel na tuhá paliva, tepelné čerpadlo, solární kolektory, krbová vložka, atd. Některé typy nádrží mohou být kombinovány zapojení i více zdrojů.
 • Mapa slunečního záření

  Mapa slunečního záření

  Solární energie je nejdůležitější formou energie, život na naší planetě by bez ní nebyl možný. Ovlivňuje všechny děje odehrávající se na Zemi. Zajímá Vás, jaký je průměrný roční úhrn globálního záření?

Máte dotaz? Napište nám!

 1. Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole: a9Yw5q6Fic

 2. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
  Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Informace o úsporách energie


Vložte svůj email a objevte svět úspor – náměty, nápady, inovace a tipy. ZDARMA získejte příručku – Jak ušetřit na platbách za energie.

100 Kč za Váš článek!

pošlete nám vaše náměty k úsporám energie

více informací