Časté dotazy

1. Dělají se s pravou i levou násypkou?

Ano, dělají se obě strany, vždy by měla být násypka tak, aby výstup kouřovodu byl co nejblíže komínu a přikládání bylo pohodlné. Na objednání lze násypku otočit o 45° nebo 90°. Znáte nějaký jiný kotel, kde je možné násypku otočit?

2. lze dodat kotel s větší násypkou?

Ano, ale pouze u peletového. Velikost násypky odpovídá velikosti popelníku, v poměru 1:10, protože uhlí obsahuje 10% popela. Naše kotle jsou nejmenší na trhu a vejdou se do starých sklepů a kotelen. Násypka je nízko, aby nebylo přikládání náročné i pro starší lidi.

3. lze dodat kotel se samozapalováním?

Ano, ale pouze u peletového. U retortových hořáku to není potřeba, tam se předpokládá celoroční provoz a energetická náročnost u zapalování uhlí by byla příliš vysoká. Cena by dosahovala poloviny nákladů na palivo.

4. Lze dodat kotel se samočištěním?

Ano, ale pouze u peletového. Ten je opatřen mechanickým čištěním, což je proti vzduchovému mnohem efektivnější, levnější provoz a není potřeba přídavného kompresoru. Proto jsou naše kotle Pellet jako jediné vhodné i pro horší pelety s obsahem kůry, smůly nebo pojiv.

5. Je lepší kotel plechový nebo litinový?

Podobně jako u radiátorů dochází k ústupu litiny. Litina akumuluje teplo a předává mnohem později do topné soustavy. Plechové kotle předávají teplo přesně v tu dobu, kdy klient potřebuje. Je mnohem hospodárnější i komfortnější topit kdy potřebuji a nečekat, až se litina natopí (naakumuluje) a teprve pak předá teplo. Plech se i lépe opravuje.

6. Jak dlouho vydrží kotel hořet na jednu násypku?

Je to dle počasí a tepelné ztrátě domu. pohybuje se to od 1-7 dnů. Při celoročním provozu kotle na ohřev teplé vody, násypka vydrží 30-45 dní. Při víkendovém provozu na chatách a chalupách lze nastavit přes týden pouze tepelné zavlažování a na pátek, před příjezdem majitele, zvednout teplotu např. na 22°C v místnosti.

7. Je potřeba ke kotli akumulační nádrž?

Všechny naše kotle obsahují výměník s větší obsahem vody, dostatečným pro vysokou účinnost. Nicméně středně velká akumulace dokáže s ekvitermním řízením a dobrou regulací ušetřit až 40% paliva.

8. Je možné dodat kotel s menším výkonem?

Ano, naše kotle jsou vhodné již od 6,5kW tepelné ztráty až po 200 kW. Všechny kotle mají automaticky nastavitelný výkon v rozmezí např. od 6,5 kW do 25kW. Regulace kotle sama nejlépe určí, jaký výkon je momentálně potřebny a podle toho jej buď sníží nebo zvýší. Kotle pracují ve vysokohospodárném režimu, resp. jsou nastaveny na tzv.temperování.

9. Je možné koupit na splátky?

Ano, lze. Jsme partnerem splátkového systému Home credit. Jestliže nový kotel uspoří při změně zdroje více než 50% ročních nákladů na vytápění, určitě se vyplatí zaplatit několik procent za úvěr.

10. Bude kotel pracovat na samotíž?

Ano bude, ale není to běžné, uzavřený systém je mnohem hospodárnější a kotel bude mít větší životnost.

11. Kolk popela se vejde do popelníku?

Velikost popelníku se rovná 1/10 násypky. Protože uhlí obsahuje 1/10 popela. Tzn. jedná násypka uhlí je rovna jednomu popelníku popele.

Volejte ZDARMA !

800 900 370

Florian tepelná technika s.r.o.

Denisova 85
Teplice, 415 03